Zapisz się na listę oczekujących na kultowy kurs roczny do matury z historii sztuki TRIATHLON MATURALNY -> TUTAJ!

O mnie

Nazywam się Kasia i jestem Art Freakiem.

Moja mama urodziła mnie na środku wystawy Davida Hockney’a w nowojorskim MET, gdzieś pomiędzy “A bigger splash!” a portretem Państwa Clark i kota Percy’ego. Dzięki temu zyskałam dożywotni bezpłatny wstęp do muzeów i talon na balon od Ministra Kultury. Ze sztuką byłam więc związana praktycznie od urodzenia. Brzmi nierealnie? Słusznie, bo wcale tak nie było. 😂

Na początku był chaos

Nie uczyłam się w szkole plastycznej, bo byłam “za młoda na internat”. Chodziłam do małomiasteczkowego liceum. Pierwszy semestr upłynął mi na ucieczkach przed werbunkiem do szkolnego chóru. W drugim semestrze pojawiła się Pani P. Na lekcjach WOK-u opowiadała nam o tym, jak Giotto, XIV-wieczny rebel, rozwalił system błękitnym tłem zamiast złotego i tak narodził się Protorenesans, i inne takie takie.

Czytam dalej!

No i tak to się zaczęło. Potem już było tylko czytanie Witkacego pod ławką na każdej możliwej lekcji. I oglądanie przystojnego Michaela Wooda na VHS-ach pożyczonych od Pani P. “Art of the Western World”- pamiętam dokładnie czołówkę tej serii z prowadzącym stojącym w za dużym płaszczu przed budynkiem Capitolu. Weź to zobacz!

Byłam tak zajawiona hiszem, że w liceum podeszłam do Olimpiady Artystycznej, a na jej Okręgowym etapie przetyrał mnie pewien doktor UG. Ten sam, który kilka lat później recenzował moją pracę magisterską (tym razem już na piąteczkę!).

Do matury z historii sztuki w moim roczniku podeszły aż dwie osoby, ja i Marta. Tak, na mojej maturze z hiszu było więcej osób w komisji niż zdających. A Pani P. przygotowała mnie do OA, i do matury, jak tylko umiała. Nie istniał wtedy ZOOM i YouTube, ani inne dobrodziejstwa technologii, ale pożyczała tyle kaset VHS, przeźroczy do rzutnika i kserówek, ile tylko się dało.♥

Czy od razu po maturze poszłam na historię sztuki i stworzyłam Art Freaka?

NOPE. To nie było takie oczywiste.

 • 2007

  Idę na ASP na Architekturę wnętrz i zaczynam dawać lekcje hiszu synowi mojej nauczycielki rysunku.

 • 2008

  Zaczynam studia z Historii Sztuki na UG i ruszam z lekcjami w świat.

 • 2009

  W styczniu rzucam Hisz przez panią od łaciny (nie pozdrawiam), po czym przez kolejny semestr studiuję znów tylko jeden kierunek (nuda!), więc jesienią wracam na 1. rok Hiszu 🙈

 • 2011

  Składam papiery na dwie magisterki i dostaję się (yeah!).
  No i w tym roku mam też po raz pierwszy Uczennicę w finale Olimpiady Artystycznej! Małgosia #foreverinmy♥

 • 2012

  Zaczynam pracę w szkole policealnej oraz podyplomowe studia nauczycielskie, dlatego dziś wiem dobrze, jak uczyć 🔥

 • 2013

  Bronię mgr na ASP w Gdańsku i wyjeżdżam na podyplomówkę z Urban Studies na warszawską ASP, zaczynam pracę jako architektka wnętrz, pracuję też w Akademii Małego Architekta, gdzie prowadzę autorskie zajęcia archi dla dzieci.

 • 2015

  Wyjeżdżam do Berlina. 😍 A po kilku miesiącach zawitam jeszcze do Gdańska, bo bronię mgr z Historii Sztuki na UG i to pod okiem prof. Omilanowskiej, ówczesnej Ministry Kultury ♥

 • 2016

  Wchodzę na podyplomówkę z UX na HU w Berlinie i wychodzę za mąż.

 • 2017

  Pracuję jako Freelance UX Researcherka i dalej daję lekcje do matury z hiszu (witaj świecie nauczania online!).

 • 2019

  Wyjeżdżam do Stuttgartu i zakładam Art Freaka. Po tych wszystkich przygodach już wiem, że to, co naprawdę sprawia mi frajdę, to uczenie.

 • 2020

  Uczę w onlajnach, na YouTubach, Instagramach, ZOOMach i Skajpach. Rusza pierwsza edycja Maratonu Maturalnego, która jest super sukcesem i zapowie kolejne mistrzowskie edycje pełne świetnych ludzi i genialnej energii! Rodzi się pomarańczowo-fioletowo-czarna identyfikacja Art Freaka! 🔥 Przeprowadzam pierwszy webinar Party H-Art- kto pamięta hot pasterzy ze stajenki? ;)

 • 2021

  Do matury doprowadzam 200 osób, z czego 170 na Maratonie Maturalnym, a Wiktoria zostaje Finalistką z Wyróżnieniem 45. Olimpiady Artystycznej! 🔥 Dalej bawimy się na webinarach Party H-Art.

 • 2022

  Przeprowadzam się z powrotem do Berlina, ale tempa nie zwalniam. Do matury prowadzę ponad 200 osób i znów jesteśmy w finale Olimpiady Artystycznej: Ania i Emilia zostają Finalistkami z Wyróżnieniem, a Agata - uczestniczka tegorocznej edycji Maratonu Maturalnego- Laureatką!!!!!!😎🔥

 • 2023

  W 2023 roku w maju kończy pracę 1. edycja rocznego kursu przygotowującego do matury z historii sztuki TRIATHLON MATURALNY, w którym z Art Freakiem współpracuje egzaminatorka maturalna. Olimpiada Artystyczna wita nas znów na eliminacjach Centralnych, w których Mikołaj zostaje Laureatem!!! 🔥🔥🔥 W tym samym czasie przyspieszony kurs MARATON MATURALNY kończy kolejna wspaniała ekipa 150 zdolnych osób. ♥ A ja we wrześniu skończę kolejne studia podyplomowe, bo cały czas się szkolę dla Was ;)

Jak widać na osi czasu, w swoim życiu zawodowym robiłam wiele rzeczy. Ale nieprzerwanie od 2007 uczę. Każdego roku prowadziłam do egzaminu choć jednego ucznia. Czas więc poklepać się w pierś i przyznać oficjalnie, że uczenie o sztuce to moje przeznaczenie. A żeby było śmieszniej- to, co widzisz poniżej to skan zrywka kartki z 2006 roku (jak oglądasz na mobajlu, to przewiń sobie obrazek w prawo):

Ach, bo wiesz, zapomniałam dodać, że w liceum uczyłam w Ośrodku Harcerskim plastyki, papieru czerpanego i makramy, i dostałam taką laurkę od jednego z moich pierwszych Uczniów.

Tak, dobrze liczysz, ta kartka ma 18 lat, i tak- ja ciągle taka sama super duper delux transforming ultra mega krejzolka. Well, natury nie oszukasz 😂

Trzy składniki Art Freaka

 • Ilustracja dla Pasja i zaangażowanie

  Pasja i zaangażowanie

  Kocham sztukę i chcę zarazić tą pasją innych, a w każdy projekt wchodzę na 200%.

 • Ilustracja dla Inkluzywność

  Inkluzywność

  Pokazuję, że sztuka jest dla wszystkich, bez względu na wiek, zawód, czy wcześniejsze doświadczenia.

 • Ilustracja dla Poczucie humoru

  Poczucie humoru

  Bo nie wszystko co ważne, musi być poważne, a o sztuce serio da się rozmawiać w trampkach.

Gdzie można oszaleć ze mną na punkcie sztuki?

Na IG jestem praktycznie codziennie. Relacjonuję moje podróże po miastach i muzeach, przekazuję pigułki wiedzy o sztuce w lekki sposób, czy zabawiam moją społeczność na hiszowych Insta turniejach.

Idę na Insta

Mój kanał YouTube jest studnią bez dna ciekawostek o sztuce, muzeach i wystawach. Zamiast odpalać Netflixa, wpadnij do mnie po porcję smakowitych filmów o sztuce!

Paczam YouTube

A jeśli chcesz się bawić razem ze mną i innymi Art Freakami wyśmienicie w rytmie sztuki, to zapraszam na Party H-Art, otwarte webinary o sztuce.

Wpadam na webinar

Zapisz się na mój newsletter TRZY SZTUKI, to raz na tydzień podeślę Ci trzy ciekawostki ze świata sztuki. A poza tym nie przegapisz niczego, co się dzieje na bieżąco w Art Freaku! 😉

Zapisuję się na newsletter

Chcesz wiedzieć o mnie więcej? Zajrzyj do tych materiałów!

kobiecy biznes

PODCAST KOBIECY PIERWIASTEK #8 Posłuchaj o tym jakie wartości przyświecają mi w pracy jako mentorka i nauczycielka.

Słucham

Mówią na mieście

O tym, jak fajny jest Art Freakowy świat najlepiej świadczą opinie tych, którzy już w nim siedzą.

o mnie opinie historia sztuki UJ
historia sztuki online
matura z historii sztuki
zajęcia w liceum historia sztuki
katarzyna coehlo nauczycielka historia sztuki
miłość do sztuki
najlepsze lekcje do matury
nauczycielka historii sztuki
historia sztuki na maturze
ulubiona nauczycielka
pasja do sztuki

W rozwijaniu Art Freaka wspierają mnie

 • Aga
  Wirtualne Wsparcie

  Projektowa Wymiataczka

 • Iza
  Zajmę się tym

  Wszechogarniające Wsparcie

 • Magda
  magda.march

  Wizualna magia

 • Ewa
  ewakara.photography

  Wybawczyni #fatalerror404

 • Mąż Jędrzej
  & Szefowa Florencja

  Work-Life-Balance Executors

 • Karolina
  Biznesowa Skrzydłowa

  Bosko kreatywne burzowanka

 • Ola
  Studentka Historii Sztuki

  Merytoryczne rozkminki

 • Weronika
  Historyczka sztuki

  Egzaminatorskie Wsparcie

Obserwuj mnie na Insta! @artfreak_pl

0
  Ups! Twój koszyk jest pusty! Przejdź do sklepu 🛍️Idź do sklepu