Zapisz się na listę oczekujących na kultowy kurs roczny do matury z historii sztuki TRIATHLON MATURALNY -> TUTAJ!

Czy matura z historii sztuki serio Ci się do czegoś przyda?

#matura z historii sztuki

po co matura z historii sztuki

Poprzednio pisałam już o kierunkach studiów, na które dostaniesz się ze zdaną maturą z hiszu, a ta lista jest bardzo imponująca, jeśli jeszcze nie znasz tego wpisu koniecznie zajrzyj TUTAJ!

A wracając do dzisiejszego tematu, to bądźmy ze sobą szczerzy: każda kolejna, ponadprogramowa matura jest sporym wysiłkiem. No bo po pierwsze, musi być to matura pisana na poziomie rozszerzonym, czyli od razu duży kaliber egzaminu. Po drugie, jeśli nie uczą wybranego przedmiotu w Twojej szkole (historii sztuki pod maturę uczą tylko w Liceach Plastycznych i nielicznych Liceach Ogólnokształcących), to musisz znaleźć też czas i motywację do samodzielnej nauki.

A to oznacza, że przygotowanie do matury z takiego przedmiotu będzie zajmowało czas, który pewnie normalnie przeznaczył_byś na odpoczynek. Dlatego decyzja o napisaniu dodatkowego przedmiotu na maturze powinna być dobrze przemyślana. Jasno sprecyzowany cel podjęcia się takiego egzaminu już na samym początku nauki automatycznie podnosi prawdopodobieństwo, że uda Ci się go osiągnąć.

 

Jasno określony CEL

Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję albo zaczniesz naukę, zrób research. Sprawdź jakie były progi wejścia na Twój wymarzony kierunek studiów rok lub dwa lata wcześniej. Zobacz jakie umiejętności i przedmioty na maturze są punktowane. Zobacz, ile najmniej i ile średnio punktów zdobytych na maturze pozwala przejść w rekrutacji dalej.

Podpytaj starszych kolegów, którzy studiują ten kierunek! Nie znasz nikogo? Prawdopodobnie ja znam, bo przy ponad 10 latach doświadczenia mam już uczniów i absolwentów na wielu super uczelniach w Polsce i za granicą. Daj mi znać, chętnie sparuję Cię z moim dawnym uczniem, jeśli to będzie możliwe – zawsze, jak tylko mogę, pomagam moim Uczniom :)

Dlaczego to takie ważne? Dlatego, że to nie sztuka zaorać się niemożliwą do wykonania ilością pracy w klasie maturalnej. A co jeśli nie potrzebujesz wcale dodatkowego przedmiotu na maturze? Albo może wcale nie potrzebujesz 80- 90% z hiszu, tylko 50-60%? Jest różnica, co nie? No i jaki ciężar psychiczny to z Ciebie automatycznie zdejmuje! Chyba nie muszę mówić, o ile łatwiej jest napisać maturę na 50%… ;)

 

Matura zdana WYSTARCZAJĄCO DOBRZE!

To hasło, które ostro promuję na moich kursach. Bardzo ważne hasło! ♥

Nie, nie musisz zdać na 100%.

Prawdopodobnie NIKT nie potrzebuje matury zdanej na 100%, za to KAŻDY potrzebuje matury zdanej na tyle %, ile pozwoli dostać się na wymarzone studia.

Zgodzisz się ze mną?

I jeszcze tylko przypomnę, bo w szkole pewnie Ci tego nie powiedzą, ale maturę zdajesz nie po to, żeby mieć kolejny piękny dokument z samymi bardzo dobrymi stopniami, tylko po to, żeby % na niej zdobyte pomogły Ci się dostać na dokładnie ten kierunek studiów, na który planujesz.

Po nic więcej. SERIO.

Jak skończysz studia, to dyplom ich ukończenia będzie najważniejszym z dokumentów, a świadectwo maturalne? Sorry, nawet nie wiem, gdzie moje dziś się znajduje…

 

Czy historia sztuki serio tak bardzo pomaga dostać się na studia?

Tu Cię pewnie zaskoczę, bo historia sztuki przydaje się duuużo częściej, niż myślisz.

Często to wręcz kwestia być albo nie być– a raczej, dostać się, a się nie dostać. Zobacz poniżej, co mówią tegoroczni absolwenci moich kursów, którzy dostali się na swoje wymarzone studia, właśnie dzięki maturze z historii sztuki.

 

Matura z historii sztuki a Architektura na Politechnice

Politechniki od kilku lat bardzo mocno promują maturę z historii sztuki, dodając w rekrutacji punktów tym, którzy ten egzamin zdali.

Dobra wiadomość? Jeśli ćwiczysz rysunek, to z hiszu starczy Ci nawet 50-60%! Takie dodatkowe punkty w rekrutacji przydadzą się w szczególności wtedy, kiedy dla większej pewności chcesz podreperować sobie wynik w rekrutacji – wiesz, w razie, gdyby ten egzamin praktyczny jednak nie poszedł Ci, tak jak zamierzał_ś, wtedy do gry wkraczają dodatkowe punkty z hiszu i ratują sytuację ;)

A to, że w tym przypadku starczy nawet 50% z hiszu, tak wynika z danych, które dostarczyli mi moi Uczniowie ;) To nie moje widzimisię!

Z resztą zobacz sam/a/o, co piszą moi Uczniowie :)))

matura architektura politechnikapo co matura z historii sztuki matura historia sztuki PG PK PW politechnika krakowska architektura historia sztukiarchitektura na politechnice co zdawaćjakie matury na politechnikęjakie matury na architekturęarchitektura matura

 

Matura z historii sztuki a studia na ASP (Akademii Sztuk Pięknych)

Tak, wiem, oficjalnie w rekrutacji się matury nie liczą – musisz mieć je zdane na 30% ;) ALE! Zobacz, co piszą moi Uczniowie! Sama jak się dostawałam 15 lat temu na ASP w Gdańsku, to wykorzystałam moją wiedzę z hiszu na egzaminie wstępnym i bardzo dobrze na tym wyszłam! Wiedza z hiszu jest atutem ogroooomnym :)))

jakie matury zdawać pod aspjakie matury na aspjakie matury na politechnikę

 

To już wszystko!

Mam nadzieje, że i ja tym wpisem i moi Uczniowie (dziś studenci najlepszych uczelni w Polsce!) pokazali Ci, że przede wszystkim trzeba wyznaczyć sobie realistyczny cel i do niego konsekwentnie dążyć :)

Jeśli zdecydujesz się na napisanie matury z hiszu, bo przyda Ci się ona w rekrutacji lub na egzaminach (albo poszerzy Twoje horyzonty!!!), to pamiętaj, że nie jesteś z tym sam/a/o! W moim sklepie znajdziesz najlepsze materiały do samodzielnej nauki oraz kursy, w których uczę, KLIK TUTAJ! :) 

Zapraszam i powodzenia!

Poradzisz sobie świetnie na maturze!

Trzymam za Ciebie kciuki!

Kasia

Obserwuj mnie na Insta! @artfreak_pl

0
    Ups! Twój koszyk jest pusty! Przejdź do sklepu 🛍️Idź do sklepu