Przyspieszony, 3-miesięczny kurs do matury z historii sztuki MARATON MATURALNY 5.0 wystartował! Dołącz TUTAJ>>>

Dlaczego warto testować swoją wiedzę przed maturą? Poznaj próbne matury z epok!

#matura z historii sztuki #S.O.S. MATURZYSTY: porady do matury z historii sztuki

matura z historii sztuki testy karty pracy

Samodzielna nauka do matury z historii sztuki nie jest łatwym zadaniem, ale dla chcącego nic trudnego. No dobra, może trudności do pokonania po drodze jest kilka, ale w tym poście chcę dać Ci jedną sprawdzoną radę, która w znaczny sposób poprawi efektywność Twojej nauki, sprawi, że staniesz się spokojniejszy/a i będziesz miał/a pewność, że Twoja praca przynosi dobre rezultaty i zmierza we właściwym kierunku, czyli rozłożeniu w maju matury z hiszu na łopatki.

Gotowi? Zaczynamy!

kurs do matury z historii sztuki 2024 online art freak

Matura z historii sztuki – jak ogarnąć przerabiany materiał?

Kiedy do matury przygotowujesz się samodzielnie, po kolei przerabiasz wszystkie epoki, czytasz książki, oglądasz dzieła i… po jakimś czasie przechodzisz do następnego działu. Tylko czy tak naprawdę przyswoiłeś/aś już tę część materiału? Czy wiesz, na które dzieła lub zagadnienia warto zwrócić największą uwagę, a które treści są trochę mniej istotne i można je pominąć? Masz pomysł jaki temat wypracowania z tej epoki może pojawić się na maturze i jak się do niego przygotować? 

Nie do końca.

Bez wątpienia bez nauczyciela czyli osoby, która ma już doświadczenie  z maturą z historii sztuki, pewne rzeczy są niemożliwe do przewidzenia. Nic się jednak nie martw, przygotowałam rozwiązanie tego problemu ☺

 

Klucz do sukcesu – sprawdzaj wiedzę!

W tym szaleństwie jest metoda – testy, testy, testy. Trochę jak w szkole, po przerobieniu danego działu. A od teraz z historii sztuki możesz robić je samodzielnie! Do mojego sklepu wlatuje właśnie totalna nowość: próbne matury z epok! PREMIERA 2. LISTOPADA 2021! W każdym arkuszu czeka na Ciebie kilkanaście gotowych zadań razem z wysokiej jakości ilustracjami, dzięki którym możesz przekrojowo sprawdzić swoją wiedzę i oswoić się z wyglądem pytań na prawdziwej maturze.

 

Próbne matury – co dzięki nim zyskujesz?

  • zamknięcie pewnego etapu nauki

Dzięki takiej próbnej maturze na spokojnie odhaczasz w swoim planie nauki, że dana epoka została już przerobiona. Kolejne zestawy będą pojawiać się w moim sklepie co miesiąc, jeśli więc będziesz z nich korzystać, w pewien sposób zmusi Cię to do trzymania właściwego tempa pracy – na przyswojeniu jednej epoki będziesz mieć więc ok. 4 tygodnie. To dobry układ, żeby na luzie zdążyć ze wszystkim do maja. Pod koniec każdego miesiąca robisz więc arkusz i masz daną epokę za sobą, nowy miesiąc zaczynasz „na czysto” z kolejnym materiałem.

  • nie musisz sam/a szukać zadań

Niewątpliwie zaletą takiego gotowego zestawu jest fakt, że nie ma już potrzeby samodzielnego przeczesywania arkuszy starych matur i szukania wszystkich zadań np. ze starożytności, jakie kiedykolwiek się na niej pojawiły. Oprócz tego, że zajmuje to bardzo dużo czasu (który przed maturą jest przecież na wagę złota) to jeszcze może być dość przytłaczające, zwłaszcza na początku, kiedy zaczynasz naukę i nie do końca orientujesz się w temacie, nie wiesz jak szukać zagadnień z konkretnej epoki. Takie gotowce są więc wybawieniem

 

  • motywacyjny kopniak

Wiadomo, że jakakolwiek forma testu, w większości przypadków jest motywacją do rzetelnej pracy. Kiedy wiesz, że w określonym czasie musisz zrobić arkusz, wiesz też kiedy musisz skończyć naukę danej partii materiału. 

 

  • wynik testu na już

Do każdego zestawu otrzymasz też klucz odpowiedzi, będziesz więc mógł/mogła sprawdzić sobie przykładowe odpowiedzi, również w pytaniach otwartych (co ważne szczególnie w zadaniach z analizą dzieła sztuki – często klucz zawiera kilka możliwości. Warto tu zaznaczyć, że nie trzeba się stresować, że nasza odpowiedź była zła, bo może po prostu udzieliliśmy jej innymi słowami). Przy każdym zadaniu jest też podana liczba punktów, jaką możesz za nie zdobyć, uczysz się więc, jaki sposób punktacji występuje na prawdziwej maturze.

 

  • testy tworzone przez nauczycielkę z 14-letnim doświadczeniem

Skoro już o nauczycielu mowa, wspomnę tylko, że arkusze są autorsko ułożone przeze mnie- nie znajdziesz tych pytań NIGDZIE indziej. Moje doświadczenie w przygotowywaniu Uczniów do matury w tym roku sięga już 14 lat. Możesz więc zobaczyć, jakie dzieła wybrałabym na miejscu CKE podczas tworzenia pytań egzaminacyjnych, a to da Ci poczucie, że orientujesz się, które z nich są kluczowe i  mogą pojawić się na maturze w maju.

 

  • bezboleśnie oswajasz się z arkuszem

Dzięki moim zestawom będziesz mieć okazję zapoznać się z tym jak wyglądają poszczególne typy zadań, jakie rodzaje dzieł się w nich pojawiają, które treści są ważne pod względem słownikowym, czyli umiejętności opisania/rozpoznania pojęć, jakie pojawiają się do analizy, a jakie są wykorzystywane przy pytaniach o źródło tematu. Dzięki temu będziesz wiedzieć na co zwracać uwagę podczas nauki i nie przeżyjesz szoku na prawdziwej maturze, kiedy zobaczysz jakiś typ zadania, którego zupełnie się nie spodziewałeś/łaś. Warto więc skorzystać z takiej okazji już teraz, dużo wcześniej niż na sali egzaminacyjnej ☺

 

  • pierwsze próby z wypracowaniem

Zestaw zawiera wszystkie typy zadań, jakie od lat pojawiają się na maturze z historii sztuki, nie mogło więc zabraknąć 2 przykładowych tematów wypracowań z danej epoki. Możesz je przemyśleć i zastanowić się jakie postawić do nich tezy i jakimi argumentami je uzasadnić. Ale to nie wszystko. Do każdej próbnej matury dostaniesz też przykładowy konspekt takiego wypracowania – masz możliwość zobaczenia jakie odpowiedzi proponuje nauczyciel i jakie przykładowe dzieła w pracy zawarłby jako argumenty.

 

 

Próbne matury z historii sztuki – zaufaj sprawdzonej metodzie

Arkusze są przetestowane przez moich Uczniów, którzy z czystym sercem je polecają, szczególnie maturzystom przygotowującym się do egzaminu samodzielnie. Zadania były sprawdzane cały poprzedni rok szkolny w moich małych grupach, prowadziłam na ich podstawie lekcje – zakup tego produktu jest więc pewną formą namiastki pracy ze mną, tylko zamiast nauczyciela masz klucz odpowiedzi i dostęp do materiałów w bardzo niskiej cenie.

Dzięki próbnym zestawom maturalnym zyskasz spokój, że nauka idzie zgodnie z planem, przynosi widoczne efekty, a arkusz w maju będzie tak naprawdę którymś już z kolei, rozwiązywanym przez Ciebie.

Naprawdę żal nie skorzystać, prawda?

Wbijaj do sklepu, testy czekają na Ciebie!

 

Powodzenia w nauce, trzymam za Ciebie kciuki!

Obserwuj mnie na Insta! @artfreak_pl

0
    Ups! Twój koszyk jest pusty! Przejdź do sklepu 🛍️Idź do sklepu