Przyspieszony, 3-miesięczny kurs do matury z historii sztuki MARATON MATURALNY 5.0 wystartował! Dołącz TUTAJ>>>

Czy da się przygotować do matury z historii sztuki w 3 miesiące? Przeczytaj!

#matura z historii sztuki

matura z historii sztuki kurs 3 miesiące

Zostało nieco ponad 100 dni do matury z historii sztuki, a Ty czujesz, że nie wyrabiasz z materiałem? Wciąż przerabiasz starożytność, odkładasz ćwiczenie analizy, a wspomnienie wypracowania maturalnego przyprawia Cię o gęsią skórkę?

Nawet jeśli tak jest – nie martw się.

Przychodzę dzisiaj do Ciebie z kilkoma cennymi radami i wskazówkami jak to wszystko ogarnąć i nie oszaleć 🙂’

kurs do matury z historii sztuki 2024 online art freak

Matura z historii sztuki – jak się uczyć?

Do matury pozostało nieco ponad 100 dni – to naprawdę sporo. Nawet jeżeli dopiero zaczynasz – zdążysz! Zacznij już dzisiaj. Jeśli tylko będziesz regularnie pracować i – co bardzo ważne! – systematycznie powtarzać przyswojony materiał – zdążysz ze wszystkim do maja. Zgromadź odpowiednie materiały, utrwalaj, to co już przerobione, choćby przeglądając fiszki, rozwiązując arkusze maturalne z ubiegłych lat.

Pamiętaj, żeby nie pomijać żadnego z 3 najważniejszych filarów matury z historii sztuki, oprócz wiedzy teoretycznej (dzieła, artyści, konteksty epok i stylów) jest jeszcze analiza dzieła sztuki oraz pisanie wypracowania. To praktyczne umiejętności, których można się nauczyć poprzez ćwiczenie – nie ma innej rady, zacznij je jak najwcześniej, na przykładach z każdej epoki. U Art Freaka znajdziesz dużo materiałów poświęconych tym dwóm aspektom: mini-warsztaty na YouTubie i artykuły na blogu z konkretnymi, przykładowymi analizami oraz wskazówkami do wypracowania. Jeśli potrzebujesz więcej, zajrzyj też do mojego sklepu, gdzie znajdziesz webinar o wypracowaniu oraz z omówieniem analizy dzieł malarstwa, rzeźby i architektury.

Ustal realne priorytety

Coś, co powtarzam zestresowanym maturzystom co roku – ogromnie ważne jest skupienie się na tym, co naprawdę jest dla nas ważne w kontekście matury i rekrutacji na studia. Do nauki trzeba podchodzić praktycznie i poświęcać swój czas i energię na to co REALNIE pomoże nam osiągnąć nasze cele. Skup się na rozszerzeniach, które dadzą Ci punkty ekstremalnie ważne w kontekście rekrutacji na studia, im nadaj status priorytetu, a nie np. jak najlepszym ocenom na świadectwie ukończenia liceum. Wyląduje w szufladzie i wkrótce o nim zapomnisz, serio. Zastanów się też, ile tak naprawdę potrzebujesz punktów na maturze – często nie musi to być 5 przedmiotów rozszerzonych zdanych na 100%. Może egzamin z historii sztuki ma być tylko dodatkowym atutem w rekrutacji, a może to od jego wyniku będzie zależeć najwięcej? Wszystko zależy od Twoich indywidualnych planów – przyjrzyj się im, zrzuć nadmierne obciążenie i skup się na celach!!! Jak ustalić priorytety i podzielić materiał do matury opowiem na bezpłatnym webinarze już w środę 18. stycznia 2023, ZAPISZ SIĘ.

Racjonalnie rozplanuj naukę

Podziel realnie ilość materiału do przerobienia na czas, który pozostał do matury i trzymaj się tego harmonogramu. Ustal ile godzin dziennie poświęcisz na naukę historii sztuki i wpisz to w swój plan dnia. A może korzystasz już z mojego Newslettera Maturalnego, w którym co miesiąc dostajesz ode mnie gotową rozpiskę na kolejne tygodnie – bardzo polecam! Planowanie nauki z wyprzedzeniem jest naprawdę ważne, pozwala nie robić sobie zaległości i daje przekonanie, że ze wszystkim zdążymy.

Jeśli czujesz, że nie poradzisz sobie sam_, przychodzę na ratunek, bowiem od kilku dni trwa przedsprzedaż 4. Edycji Maratonu Maturalnego, mojego kultowego kursu do matury z historii sztuki, startującego co roku pod koniec stycznia. Jest to przyspieszony, 3,5-miesięczny program, podczas którego przerabiamy cały materiał do matury. Ostatnia deska ratunku dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają naukę i świetna okazja do usystematyzowania wiedzy, dla tych, którzy już trochę uczą się hiszu. Przez 14 tygodni na spotkaniach na żywo poprowadzę Cię za rękę aż do egzaminu. Podział materiału zrobiłam już za Ciebie, dostaniesz też gotowe materiały, na których będziemy pracować – Tobie pozostanie tylko systematyczne przyswajanie wiedzy. A wszystko to ze wsparciem doświadczonej nauczycielki i grupy ludzi, którzy tak jak Ty cisną do matury. Dostaniesz mnóstwo motywacji, to naprawdę działa.

Żeby sprawdzić, czy formuła Maratonu odpowiada Twoim potrzebom przyjdź na pierwszy, całkowicie darmowy webinar o sztuce prehistorycznej. Zobaczysz w jaki sposób uczę na żywo, odpowiem też na pytania dotyczące kursu. Spotkanie już 17. stycznia 2024 o godz. 18.00 – zapisz się koniecznie!

A więcej o Maratonie Maturalnym w 5. edycji przeczytasz TUTAJ.

Nie zapominaj o sobie

W całym tym maturalnym szale bardzo łatwo dać się zagonić nadmiarowi obowiązków. Stąd tylko krok do przemęczenia, spadku efektywności, trudności z nauką. Nie rób sobie tego! Pamiętaj, że dbanie o siebie jest fundamentem w okresach ciężkiej pracy i chroni nas przed wyniszczeniem psychicznym i fizycznym.

Nie zapominaj o prostych rzeczach, takich jak odpowiednia długość i jakość snu, regularne, zbilansowane posiłki, czy codzienna dawka ruchu. Może poszukanie odpowiedniej dla siebie opcji relaksu i oderwania myśli od nauki będzie dobrym pomysłem? Nie ulegaj też złudzeniu perfekcjonizmu – ono blokuje nas przed szybszym progresem i sprawia, że w kółko przerabiamy to samo, a nie o to przecież chodzi w efektywnej nauce.

Biegniemy do celu – matura z historii sztuki 2023!

Odpowiadając na pytanie z tytułu – tak, da się przygotować do matury z historii sztuki w 3 miesiące! 100 dni to naprawdę dużo. Wciel od razu w życie te porady sprawdzające się co roku na kolejnych maturzystach. Bądź gotow_ na ciężką pracę, która jednak przyniesie widoczne efekty i pozwoli Ci dostać się na wymarzony kierunek studiów. To naprawdę możliwe – wszystko w Twoich rękach.

 

Trzymam kciuki za Twoją naukę! ♥

Kasia

Obserwuj mnie na Insta! @artfreak_pl

0
    Ups! Twój koszyk jest pusty! Przejdź do sklepu 🛍️Idź do sklepu